آشنایی با چاپخانه نقش هنر

برخی از امکانات و خدمات مجموعه

چاپخانه نقش هنر با بهره گیری از دستگاه پلیت ستر مدل 2011، دستگاه 4.5 ورقی چهار رنگ همزمان، چند دستگاه دو ورقی 4 رنگ و 5 رنگ همزمان، دستگاه 2 ورقی 2 رنگ، دستگاه GTO چهار رنگ همزمان، دستگاه چاپ دیجیتال xerox و ... در خدمت شما مشتریان گرامی میباشد. 
برخی از خدمات مجموعه چاپ نقش هنر به شما عزیزان عبارتند از: 
 
» چاپ کاتالوگ و چاپ پوستر 
» چاپ کارت ویزیت 
» چاپ سربرگ و ست اداری 
» چاپ فاکتور و سرنسخه 
» چاپ بنر و فلکسی فیس 
» چاپ پلات و لمینت 
» چاپ پاکت و Shopping Bag 
» و ...
انواع خدمـات چـــــــــــاپ افـســـت

انواع خدمـات چـــــــــــاپ افـســـت

چاپ افست به گونه اي از چاپ گفته مي شود که در آن با بهره گيري از تعدادي سيلندر فلزي و يک لاستيک طرح به چاپ مي رسد.
روش کار به اينگونه است که در ابتدا به کمک دستگاه پليت ستر، طرح به صورت بسيار با کيفيت و بدون داشتن کوچکترين سايه و مشکلي بر روي ورق فلزي يا همان زينک کپي مي شود و سپس ورق فلزي (زينک) بر روي دستگاه هاي چاپ بسته شده و طرح از روي زينک بر روي سطح لاستيک و سپس بر روي کاغذ کپي مي شود.
گفتني است در اين روش نوع مواد مورد استفاده و همچنين ماشين آلات چاپ، نقش بسيار مهمي در کيفيت کار نهايي ايفا مي کنند.

چـــــــــــاپ افـســـت

تعریف چاپ افست
تعریفی که می توان از افست کرد به این صورت می باشد که به عنوان جزئی از یک سیستم چاپ محسوب شده و طی چند سال اخیر به شکل های متنوع در حوزه پرینت گرفتن طیف وسیعی از اشکال تبلیغاتی مانند بروشور ، کاتالوگ ، پوستر، کارت ویزیت فرم های عمومی و در معنای کلی برای چاپ کردن آنهم با کیفیت بسیار مطلوب و تعداد بالا اطلاق می شود.در متد اُفست از رنگ هایCMYK ) Cyan , Magenta , Yellow , blacK ) بهره برداری می شود که باعث می شود قابلیت رنگی شدن ایجاد شود و طیف رنگ به شکل جدا گانه بر روی کاغذ به شکل چاپ شده ظاهر شوند. ابزارهای چاپ افست بر اساس سری ساخت و یا نوع و نرخ به ۱ تا ۵ ستون رنگ مجهز هستند

طیف های چاپ افست
امروزه با همه گیر شدن چاپ و گسترده شدن انتشارات در کشور چاپ افست طی چند سال اخیر به شکل وسیع جهت پرینت گرفتن انواعی از کتب، سر رسید های سازمانی و تبلیغاتی، چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی، ارائه محصول توسط بروشور ، پرزنت کردن انواع پوستر ،سربرگ ،کارت ویزیت، چاپ تراکت، چاپ ست اداری، چاپ پاکت نامه و به طور کلی هر نوع نیازی مشتری مد نظر دارد بر روی کاغذ با تعداد زیاد که قاعدتا باید بالاتر از هزار عدد و یا بیشتر از آن و با کیفیت بالا انجام می شود.تجهیزات چاپ افست با توجه به نوع به عبارتی برند شرکتی که آن را تولید کرده است ، اندازه چاپ و مقدار رنگ بکار رفته که به برج های رنگ معروف می باشد گفته می شود دسته بندی می کنند که بطور خلاصه به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخته می شود.

دسته بندی دستگاه های چاپ افست براساس سایز چاپ
حجم دستگاه های چاپ افست نیز براساس سایز چاپ متنوع می باشند. ابزارهایی که جهت چاپ افست استفاده می شوند، عموما با اندازه های 5*35 CM تا 100*70 و یا در برخی موارد معدودی تا اندازه 140 *100 توسط چاپخانه ها مورد بهره برداری می گیرد. همینطور بیان این موضوع بسیار مهم می باشد که به دلیل وجود دستگاههای با ابعاد متنوع باید عینا محاسبه شود که کار چاپی ما با کدام یک از این دستگاهها به صرفه تر بوده زیرا که هرچه تیراژ چاپ بالاتر ، از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد.

برای روشن تر شدن موضوع یک نمونه تجاری که با اندازه های 25×35 و تعداد 10000 سفارش داده شده است را می توان هم با ابزار 50 ×70 بصورت دو دور و هم با دستگاه 100×70 بصورت یک دور چاپ نماییم که چاپ با دستگاه 100×70 بسیار مقرون به صرفه تر و با هزینه کمتر بوده و مناسب تر می باشد.
دسته بندی دستگاه های چاپ افست بر اساس تعداد رنگ دستگاه
دستگاه ها غالبا در حالت های متنوعی برای مشتری عرضه می شوند از طیف تگ رنگ گرفته تا 5 رنگ.در چاپ افست هر رنگ به حالت جدا گانه بر روی کاغذ پرینت شده و در نهایت عمل ترکیب رنگ بر روی کاغذ صورت می پذیرد.تعدادی از دستگاه های چاپ افست مجهز به یک ستون یا حالت برج مانند رنگ هستند یعنی در هر بار مکش کاغذ صرفا توانایی دارند یک رنگ را روی کاغذ چاپ کنند.در قاعده عمومی برای چاپ کارهایی که 100% رنگی می باشند ماشین های چاپ چهار رنگ اصلی به کار برده می شوند تا کیفیت بالا برود به عبارتی به اصطلاح دارای چهار مخزن رنگی بوده که می تواند طیف مختلفی از رنگ ها را بر روی کاغذ چاپ کندکه هر مخزن رنگ توانایی چاپ یک رنگ از چهار رنگ اصلی را دارا می باشد.به این چهار رنگ به اصطلاح CMYK اطلاق می شود این حروف در واقع حالتی خلاصه شده نام چهار رنگ پایه به زبان آلمانی بوده، که با استفاده از این چهار رنگ همه رنگ ها تولید می شوند.در چاپ افست ما می توانیم از یک مخزن رنگی دستگاه، 10 طیف رنگی مختلف چاپ نماییم. در دستگاه های چاپ افست برای هر رنگ یک ستون چاپ که از سیلندر بسته شدن زینک و غلطک های رنگ می تشکیل شده است استفاده می گردد.مقدار رنگ های بکار رفته در ماشین چاپ، دارای طیف وسیعی از موارد استفاده می باشد که دارای کارایی متفاوتی نیز می باشند، به عنوان مثال چابگر های تک رنگ برای چاپ متن کتاب ، چاپ سربرگ، چاپ پاکت نامه و … استفاده می شود و ماشین های چاپ دو رنگ جهت پرینت متونی که عموما دو رنگ می باشند و یا چاپ سررسید ها بکار می رود. هرچند پیش آمده جهت چاپ کارهای تمام رنگی، از ماشین های تک رنگ هم نیز چاپخانه های متعددی استفاده کرده اند که این متد اکثرا مورد رضایت مشتریان و مخاطبان قرار نگرفته چون که هر بار باید یک طیف رنگی آن چاپ شود که این امر سبب بروز هرچه بیشتر خطا در کار می شود.


فرایند کار چاپ افست

فناوری لازم برای پیاده سازی چاپ افست تا اندازه ای مشکل و سخت بوده و هر چاپخانه ای قادر به انجام آن نمی باشد. در این تکنولوژی جهت چاپ هر رنگ بر روی طرح از 3 عدد استوانه ی اصلی بهره گیری می‌شود. به دور غلطک اول صفحه ای فلزی که با جنس آلومینیوم پوشش داده می شود و به آن پلیت یا زینک اطلاق می شود پیچیده شده و کار می کند. این صفحه که از فلز می باشد قبلاً در مرحله قبل از چاپ با نام لیتوگرافی تولید شده است. در لیتوگرافی فایلی که جهت بهره برداری و چاپ فرستاده شده است به چهار رنگ اصلی تشکیل دهنده ی آن (CMYK) خرد می شود و این 4 رنگ اصلی بر روی سطح فلزی ورقه ای از جنس آلومینیومی پرینت میشود. جنس سطح زینک طوری می باشد که تحت هیچ شرایطی جذی برای مرکب نداشته اما در عین حال جاذب آب است. چاپ افست دارای ابعاد وسیعی می باشد که در این مطلب نمی گنجد و در سایر مقالات سعی می شود ابعاد بیشتری از آن برای شما بیان شود
لطفاً جهت دریافت قیمت انواع خدمات چاپی و یا مشاوره با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 
 
تلفـن تماس:  
------------- 700 900 66 (21) 98+ (10 خط ویژه)  
------------- 88 27 94 66 (21) 98+  
------------- 62 28 94 66 (21) 98+  
------------- 234 0 43 66 (21) 98+  
------------- 70 92 94 66 (21) 98+  
------------- 79 92 94 66 (21) 98+  
 
تلفن مستقیم چاپخانه: 48 و 47 22 90 66 (21) 98+  
 
همراه مسئول مقیم در چاپخانه: 09354000335  

فکس : 
داخلی 6

آدرس ايميل : 
66900700.com@gmail.com